Arredi Antichi

giovedì 25 maggio 2023, ore 16:00 • Milano

65

Lotto composto da sei acquaforti di Giovanni Battista Brustolon (1712-1796). Venezia, secolo XVIII

Stima

€ 1.800 - 2.000

Lotto venduto

€ 2.268

h cm 34 x 46,5

raffiguranti: "Certamen nauticum a Balborum aedibus ad Rivoalti Pontem usque percurrens"; "A publica Bibliotheca ad majoris Canalis initium prospectus"; "Pons Rivoalti ,utrinque Ripae, et Aedes ad Orientem"; " Nocturna populi exultatio in pervigilio Sancti Petri Apostoli prope limina Patriarchalis Ecclesiae, vulgo Sancti Petri de Castello"; "Dextrorsum Theresiani sinistrorsum S. Simeon Parvus atq: Fullonium"; "Pons Rivoalti, ad occidentem, cum aedibus publicis utrique lateri adjectis", da dipinti di Antonio Canal, detto Canaletto.

(in cornici) (difetti)

arredi@finarte.it +39 02 3363801 Scrivici su Whatsapp